Publiskā ārtelpa kā sociālās atdzimšanas veicināšanas instruments

Publiskā debate “Brīvības ielas izvēle būt brīvai!”

 

RADI RĪGU! laipni aicina Jūs piedalīties publiskajā debatē „Brīvības ielas izvēle būt brīvai”, kas norisināsies 17.01.2014, piektdien, plkst. 16.00-18.30 Rīgas centrālās bibliotēkas Vidzemes filiālē Brīvības gatvē 206.

Ar pārdomām par Brīvības ielu bibliotēkā Brīvības gatvē atklājam pasākumu ciklu „BIBLIOTĒKAS SARUNAS”, kura mērķis ir stiprināt apziņu par bibliotēku kā zināšanu platformu par pilsētvidi apkaimēs. „BIBLIOTĒKAS SARUNU” vadmotīvs: Kultūra. Publiskā ārtelpa. Sociālā atdzimšana.

Diskusiju organizē Urban Institute un RADI RĪGU!, kā vienu no iespējamiem viedokļiem prezentējot ainavu projektēšanas darbnīcas ALPS izstrādātu Brīvības ielas šodienas un tuvas nākotnes redzējumu.

Brīvības ielas debates mērķi:

–          sākt publisku diskusiju par vienu no simboliski un funkcionāli nozīmīgākām Rīgas telpām – Brīvības ielu, kā arī par mūsu pilsētas mobilitātes nozīmi un izpratni;

–          iesaistīt diskusijā un aicināt neformālā pasākumā izpaust savus viedokļus ne tikai pilsētvides aktīvistus, bet arī iesaistīto departamentu un Rīgas pašvaldības organizāciju pārstāvjus;

–          pievērst 2014. gada sākumā uzmanību pilsētvidei kā svarīgai kultūras sastāvdaļai.

 

PROGRAMMA

15.50-16.00 Pirmssaruna

16.00-16.05 Sarunas sākums. Helēna Gūtmane, RADI RĪGU!, Jonass Bīhels, Urban institute

16.05 – 16.20. Juris Radzevičs. Rīgas pilsētas izpilddirektors.

„Brīvības ielas ideju ģenēze”

16.20-16.30. Guntars Ruskuls. RPAD Stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs.

„Brīvības iela Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā”

16.30-16.45 Gvido Princis. Rīgas pilsētas arhitekts.

„Pilsētvides brīvība uz ielas”

16.45-17.00 Jānis Andiņš. RDSD Projektēšanas dokumentācijas nodaļas vadītāja vietnieks.

„Brīvības ielas nozīme pilsētas satiksmes sistēmā”

17.00-17.15 Starpsaruna

17.15-17.45. Marks Geldofs. Ainavu projektēšanas darbnīca ALPS

„Iespējams jau šodien. Brīvības ielas īstermiņa transformāciju koncepcija”

17.15-18.30 Diskusija. Ievada Elmars Daniševskis, Toms Kokins.

18.30-20.00 Pēcsaruna

 

Dažas no pasākumā rādītajām prezentācijām:

Brīvības ielas nozīme satiksmē- J. Andiņš

Brivibas project- Urban institute

Brīvības iela Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā – G. Ruskuls

Brivibas street – M.Geldof

 


 

 

1 Comment

  1. A.Balts saka:Cien. Miervaldis ir piekrāpies, noticot, ka kgb-fdd lksivtai integrētā ložņa, ar pogoņalu black-jocker ir puslatvietis un vēl anarhistisks jaunietis! Nē, šis algotais kremļa podlaiža ir tādas pašas tautības, kā viņu urlandes klauns žiriks -māte ru, bet tēvs jurists . Jo krievijā ir tik stiprs antisemītisms un grautiņu un uzbrukumu iespējas tik lielas, ka ja cilvēks nav oligarhs, vai valdības pārstāvis ar miesassardzi, tad tas ir spiests maskēties, la glābtu dzīvību, vai vismaz veselību no arvien augošā sarkfašistu un nacbolu skinhedu bandītiskajiem uzbrukumiem pat gaišā dienas laikā un ne tikai krievu žīdiem, bet visiem ar citu ādas krāsu un citas rases un tautības cilvēku pazīmēm. Bet šeit, Latvijā šiem juristu dēliem ir jāmaskējas citu, politisku apsvērumu dēļ. Jo atklāti, neslēpjot savu tautību un ticību,(tātad arī mērķus) šie krievijā nicinātie, apceltie tipiņi, bet te-Latvijā kremļa izmantotie puskrievu jaukteņi, nevarētu pūderēt krieviem un krievvalodīgajiem prātus, nevarētu uzmesties par to aizstāvjiem un vadoņiem, ja atklāti nosauktu savu tautību un ticību. Uzreiz tiem vairs neuzticētos 90% urlu.Palasiet taču šī smerdeļa iesniegumu tipisks psrs laiku denuncijas raksts, ar piešautu juristu kolektīva izstrādātu frazeoloģiju un tik daudz jau lasītu līdzīgu agrāk. Tikai pielabots šodienas vajadzībām, pat vecais čekas triks- gara slimībās apvainošana nav izlaista. Palasiet tā black_perdeļa paša teksteļus un salīdziniet ar šo stūra mājas profiņu standartrakstu!Viņš pats ir visai pastulbs 0, viens no pērkamo konveijera skrūvju bara, aiz viņe esošie, tie ir bistami Latviskai mūsu Tēvzemei!