Publiskā ārtelpa kā sociālās atdzimšanas veicināšanas instruments

Pirmā „sociālā ieniršana” Ziepniekkalna urbānajā audumā

Trešajā maijā notika mūsu pirmā drēgnā „sociālā ieniršana” Ziepniekkalna urbānajā audumā. Lai arī īsa, un patiešām pavasarīgi visai stindzinoša, tā ir atzīmējama kā necerēti veiksmīga. Galvenokārt, tā kliedēja iedomas par Ziepniekkalnu kā diez-kas-nav veidojumu. Iespējams, ka tāds tas ir klasificējams no pareizas plānošanas, attīstības vai vēsturiskās veiksmes viedokļa, tomēr uz vietas radās iespaids, ka vietējie – ļoti klusi un neskatoties uz trūkumiem – mīl, ciena un lepojas ar savu rajonu. Par to liecināja mazas tulpju dobītes gar „ visgarākajām mājām Baltijā”, atzinīgs vietējā pensionāra secinājums: „ mums te ir trīs veikali: Rimi, Maxima un Tops, ejat uz kuru gribat – visi labi”, klīstoši sapņaini studenti un arī tās čaklās, neredzamās rokas klātbūtne, kas sakopj ikdienas gružus pagalmos.

Vēl interesanti, ka Ziepniekkalnā var atrast vietas, kur no jebkura skatupunkta plešas teju vai apokaliptiski gleznaina sērijmāju ainava, turklāt nesabojātā versijā (bez renovācijam, vai citiem efektiem un defektiem).

6 Comments

 1. Vai plenēra idejas paliks tikai uz papīra un kā parasti iegulsies kāda ierēdņa, projekta vadītāja, sociālā plānotāja atvilknē un tiks skaisti sarakstītas atskaites – vai arī tomēr notiks otrs scenārijs – kāda no tapušajām idejām un rajona humanizācijas priekšlikumi piedzīvos savu dienasgaismu? Būtu pat gatavs piedalīties realizācijā.

  • Liels paldies par Jūsu komentāru.
   Projekta gaitā tapušās idejas un izstrādātie pilsēttelpas attīstības risinājumi tiks sagatavoti realizācijai, vienojoties ar visām iesaistītajām pusēm, nosakot finansiālos instrumentus, kā rezultātā tiks lemts par apkaimes identitātei svarīgās publiskās ārtelpas projekta realizēšanas iespējām, bet viens no mūsu galvenajiem mērķiem ir, lai idejas, kas taps projekta gaitā, nepaliek uz papīra, bet gan tiek realizētas dzīvē. Tapēc, ja Jums ir vēlme palīdzēt mums atdzīvināt šo pilsēttelpu, mēs esam atvērti sadarbībai. Kopā mēs varam ienest dzīvi šajā Rīgas stūrī un radīt pevilcīgu ārtelpu iedzīvotājiem.

   • I haven’t heard many people who actaully want snow :lol: but I will sent some vibes your way, as long as we don’t have it I’m fine. You have a beautiful dog. Do you keep her on the leash when you go out with her? I went twice with Bella and although she can keep up with me, she’s too much in the play mode. I’ll wait a few more months and then try it again and hopefully she stays at my side then. We have dog runs here too and it would be fun to do that with her but your dog has to be at least 1 and she isn’t that yet.

 2. Ziepniekkalnā nav veikala Tops, bet divi IKI gan ir

  • Dear David, congrats for the site and the reweivs!I was wondering, did you do the review of Superman #1? I read the review of the second issue and there you mention the negativity of issue #1. Also, are you going to review Green Arrow #3? I really agreed with what you said about it, especially with wolf-woman (yes, I saw her in GA#3 and she didn’t talk).Keep it up,Lazlo

 3. Ziepniekkalnā ir gan Maxima, gam Rimi, gan Mego, gan Elvi. Tikai skats pa pirmo vismaz 3 stāvu logiem gan nav tas patīkamākais – pretējās mājas.