Publiskā ārtelpa kā sociālās atdzimšanas veicināšanas instruments

Āgenskalna apkaime

ĀGENSKALNS

Šis vēsturiskais ciemats Daugavas kreisajā krastā, kura centrs iezīmējas ar tam raksturīgu koncentrisku struktūru, mūsdienās ir integrējies pilsētas audumā kā apkaime ar izteiktu raksturu. Āgenskalns ir labi savienots ar pārējo pilsētu. Pateicoties lielajiem parkiem, pilsēta nav to „aprijusi”. Āgenskalna nākotne noteikti ir saistīta ar Daugavas kreisā krasta attīstību, bet tam ir iespēja saglabāt savu spēcīgo un atšķirīgo identitāti. Pašreizējais izaicinājums ir šo identitāti stiprināt.

Par Āgenskalnu rūpēties apņēmušies: Edgars Neilands, Brigita Bārbale, Māra Kalvāne, Līga Neimane, Ilze Locāne.

Edgars Neilands, arborists un dārznieks

Manuprāt, vērtīgākais šajās dienās bija tieši cilvēciskais kontakts – tas, ka mēs tik dažādi – gan profesori no Beļģijas, gan vietējie esam sanākuši kopā un runājam un atrodam kopsaucēju par pilsētai svarīgām lietām. Interesanti bija uzzināt kā Beļģijas profesionāļi redz Rīgu un salīdzināt to ar mūsu redzējumu. Āgenskalnam noteikti ir milzīgs potenciāls – cilvēki, koki, ēkas, skolas, veikali, slimnīca, botāniskais dārzs, baznīcas utt. Tur ir mērogs cilvēkiem. Tas, kas tur ir vajadzīgs, ir tikai atrast, uzpucēt un atdot atpakaļ to, kas tur jau ir un atklāt to gan vietējam iedzīvotājam, gan caurbraucējam. Man, kā ģimenes cilvēkam, tā šķiet ideāla vieta ģimenei.

Māra Kalvāne, arhitekte, teritoriālplānotāja

Paldies par šīm pirmajām trīs iedvesmojošajām dienām! Galvenā mana atziņa ir – ka pilnīgi noteikti domāju pareizā virzienā un seminārā dzirdētais sniedz lielāku pārliecību par sevi un to ko daru. Ir atkal jauna cerība “iesēt” jaunas vēsmas Latvijas “tradicionālajā plānošanas sistēmā”.

Līga Neimane, topošā ainavu arhitekte

Iedvesmas, entuziasma un interesantas informācijas pilnas trīs dienas, kas piepildīja ar enerģiju un sparu rīkoties tālāk. Pavērās jaunas, neatklātas un vilinošas vietas, gan no pilsētplānošanas aspekta, gan man pašai kā rīdziniecei. Kas noteikti savu vienreizējo noslēpumu un šarmu vēl atklās tālākā projekta gaitā.

 

Comments are closed.