Publiskā ārtelpa kā sociālās atdzimšanas veicināšanas instruments

“Brīvā laika parks” Rīgas 19. vidusskolas 1.-9. klašu audzēkņu redzējumā!

 

 

 

 

 

 

Trešdien 22. februārī RadiRīgu Bolderājas /Daugavgrīvas komanda viesojās Rīgas 19. vidusskolā, kur 2. līdz 9. klašu audzēkņi iepazīstināja ar projektu dienu ietvaros tapušajām idejām par tēmu “Brīvā laika parks”.

1.-4. klašu audzēkņi prezentēja savas idejas ar izdomu un atraktivitāti, dziedot dziesmas, skaitot dzejoļus un pat uzvedot izglītojošas ludziņas.

5.-9. klašu audzēkņi pārsteidza ar kvalitatīvi sagatavotām PowerPoint prezentācijām un fotomontāžām.

Audzēkņi bija nopietni izpētījuši teritoriju, pat tikušies ar blakus māju iedzīvotājiem, un pastāstīja interesantus faktus par pussalu, kur agrāk notika Līgošana un ugunskura kuršana, bet pļavas tika izmantotas govju ganībām. Skolnieki apliecināja savu apņēmību izzināt jaunas lietas un piedalīties savas apkaimes vides uzlabošanā.

Jaunāko klašu skolēni uzsvēra dabas nozīmīgumu un pievērsa īpašu uzmanību biotopa saglabāšanai šajā teritorijā. Audzēkņiem bažas radīja teritorijas iespējamā applūšana plūdu laikā. Arī atkritumu savākšanai  skolēni pievērsa uzmanību un izteica apņēmību kopā ar citiem vietējiem iedzīvotājiem sakopt parka teritoriju ne vien “Lielās talkas” laikā, bet arī ikdienā, lai tur varētu droši rotaļāties un būtu patīkami uzkavēties. Bērni redz pussalu kā dabīgu vidi ar drošām pludmalēm, izklaides iespējām, bērnu  rotaļu laukumiem, atpūtas un makšķerēšanas vietām. Parkā būtu jāparedz laivu noma, šautuve, suņu dresūras un pastaigu laukums, kuģīši, kas savieno pilsētas daļas. Interesanta bija ideja parkā izvietot dažādas atrakcijas, piemēram, Čukčuk bānīti vai objektus no Daugavgrīvas militārās pilsētiņas, labirintu, pārceltuvi ar plostu, dīķi, kur ziemā varētu izveidot āliņģi. Parkā varētu veidot gaismas instalācijas “StaroRīga” ietvaros, kas rosinātu cilvēkus doties uz Bolderāju to apskatīt.

Vecāko klašu skolnieku priekšlikumi kopumā sakrita ar jaunāko klašu idejām, taču priekšplānā tika izvirzītas tieši jauniešu atpūtas un izklaides iespējas. Tā būtu vieta ,kur satiekas draugi. Skolēni pievērsa lielāku uzmanību parka vidusdaļai, izvērtējot ziemas un vasaras iespējamās aktivitātes. Audzēkņi mācījās strādāt komandās, izvirzot līderus-„guru”, kas izvēlējās un tālāk virzīja interesantākās idejas. Ūdens atrakcijas, meža takas, zirgu izjādes, basketbola laukumi, kas ziemā pārtop par slidotavām, radošās darbnīcas, diskotēka, panorāmas rats, skatu tornis, kafejnīca, laivu piestātnes, karuseļi, treileru parks, slēpošanas trases … Īpaši interesanta ideja bija brīvdabas kino un dzelzceļa tilta nokrāsošana, kas ir realizējama arī tuvākā laika posmā un varētu veicināt Bolderājas un Daugavgrīvas atpazīstamību.

Visi audzēkņi bija labi pastrādājuši un pārsteidza mūs ar lieliskām idejām un lielo darbu, kas tika ieguldīts prezentāciju izveidē. Ļoti ceram, ka bērnu azarts un prezentācijās izteiktais sauklis “Lai mūsu sapņi kļūst par īstenību!” iedvesmos arī pieaugušos iesaistīties parka īstenošanā.

Paldies visiem par piedalīšanos un dalīšanos ar brīnišķīgajām un radošajām idejām! Ticam, ka kopā varēsim tās realizēt!

Jūsu Bolderājas/Daugavgrīvas darba grupa

Detalizētāku informāciju un skolēnu prezentācijas skatīt: http://justmore.ipage.com/bolderajadaugavgriva/

 

1 Comment

  1. Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.