Publiskā ārtelpa kā sociālās atdzimšanas veicināšanas instruments

Ziepniekkalnā iezīmējas potenciālā attīstības teritorija

 

 

 

 

 

 

 

Ziepniekkalna radošā grupa visvairāk spēkus velta apzinot sociālo vidi, meklējot “atslēgas” cilvēkus un ļoti vēlas zināt, pie kā griezties, ar ko sadarboties, kur atrast rajona entuziastus. Pateicoties tam, ka pēdējos divus gadus pilsētplānošana ir ģeogrāfijas priekšmeta sastāvdaļa, pašreiz ir izdevies īstenot interesantu darbnīcu, kurā tika iesaistīti 94.vidusskolas 11. klases jaunieši (attēlā) un  ģeogrāfijas skolotāja Iveta Brūzīte. Darbnīcas rezultāts bija ne tikai izglītojošs – arhitekti sniedza lekcijas, bet arī rezultatīvs – caur praktiskajām nodarbībām un foto konkursu, jaunieši palūkojās uz savu  rajonu ar pētnieka un plānotāja acīm un spēja piedāvāt saistošas,  ilgtspējīgas idejas. „Mēs gribētu, lai katrs iedzīvotājs būtu pētnieks, plānotājs un  ietekmētājs. Lai katrs pamanītu katru. Vai tad, piemēram,  Ziemassvētkos nebūtu jauki pastaigāties pa izgaismotu aleju ar eglīti,  mūziku un karstvīnu un papļāpāt ar kaimiņu par šo un to? „Nesen, foto konkursa „Ziepniekkalna spožums un posts” noslēgumā skolā  tika atklāta fotogrāfiju izstāde un tuvākajā laikā grupa plāno rīkot arī plašāka mēroga informācijas nodošanu vietējai sabiedrībai. „Bija prieks, ka skolnieki aktīvi iesaistījās, un arī pamanījām, ka  citām klasēm interesē rezultāti. Radušās diskusijas iedrošina un liek domāt, ka jauniešu un rajona iedzīvotāji labprāt iesaistītos un kaut ko darītu kopā.”

Kopīgi, un ne bez grūtībām plašajā un pretrunīgajā ideju klāstā, esam nonākuši pie padziļināta pilsēttelpas risinājuma izstrādes Dižozolu ielai, kas ir viena no jaunākajām ielām Rīgā un potenciālu varētu kļūt par Ziepniekkalna burziņa vietu.

 

 

 

 

 

Att. Dižozolu iela Ziepniekkalnā – viena no jaunākajam ielām Rīgā, kurai nākotnē potenciāls kļūt par nozīmīgu rajona aktivitāšu telpu.

 

3 Comments

  1. What I fail to see is how you are no longer even more popular than you may be at this point. You are incredibly intelligent, and your depth of knowledge on the subject led me to believe it from a variety of perspectives. It seems that people aren’t interested in anything until it has to do with Lady Gaga. Keep up the good work.

  2. Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

  3. Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.